×

Tiger Woods to najlepszy golfista w historii

Tiger Woods to najlepszy golfista w historii

Chyba każdy zgodzi się, że golf to coraz bardziej popularny sport. Szczególnie w Stanach Zjednoczonych. To właśnie w tym państwie znajdującym się w Ameryce Północnej golf jest bardzo doceniany. Oczywiście, nie ma szans, aby był tak popularny, jak choćby koszykówka (NBA), hokej na lodzie (NHL) czy futbol amerykański (NFL), ale z roku na rok tę dyscyplinę sportową uprawia coraz więcej ludzi. Wiele osób spiera się też, kto jest najlepszym zawodnikiem w historii tego sportu. Naszym zdaniem, tym człowiekiem jest bez wątpienia Tiger Woods.
Amerykanin przyszedł na świat  30 grudnia 1975 roku w Cypress. Tiger Woods szybko zaczął uczyć się grać w golfa. Źródła donoszą, że Tiger Woods już jako trzylatek miał po raz pierwszy kij golfowy we własnych rękach. Rodzice szybko dostrzegli, że ich syn ma naprawdę wielki talent. Na szczęście, nie zmarnowali jego potencjału. Zawozili go na lekcje do klubu, a Tiger Woods szybko stawał się bardzo dużą gwiazdą. W 1983 roku odniósł swój pierwszy ważny sukces. Wtedy to Tiger Woods wygrał mistrzostwa USA Juniorów w najmłodszej grupie wiekowej. Co ciekawe, zdecydowana większość jego konkurentów miała dziewięć albo dziesięć lat – taka właśnie była ta kategoria. Tiger Woods jednak nic sobie z tego nie robił i bezapelacyjnie pokonał starszych konkurentów. Po raz kolejny potwierdził, że ma naprawdę wielki talent. Warto dodać, że w 1995 roku miał już zdobyte trzy tytuły mistrza amatorów w Stanach Zjednoczonych. Tiger Woods uznał, że czas przejść na zawodowstwo. Była to jedna z najlepszych decyzji, którą podjął. W 2004 roku miał w swojej gablocie aż  dziewięć najważniejszych zawodowych tytułów mistrzowskich.
Jako zawodowiec, ma na swoim koncie aż 106 wygranych w turniejach. Jest to kosmiczny wynik i nie może dziwić, że tak wiele osób uważa, że to właśnie Tiger Woods jest najlepszym golfistą w historii tego sportu. Jakie są jego najważniejsze sukcesy? W karierze 40-latek wygrał dokładnie cztery turnieje z cyklu The Masters Tournament. Ponadto, może pochwalić się trzema wiktoriami w US Open Golf. Warto dodać, że Amerykanin trzykrotnie zwyciężał w British Open Golf i czterokrotnie w PGA Championship. Nie można nie wspomnieć, że Tiger Woods to najmłodszy zawodnik, który wygrał turniej Masters. Miało to miejsce w 1997 roku. Wtedy Amerykanin miał zaledwie 21 lat i trzy miesiące. Jego kolejnym osiągnięciem godnym podkreślenia jest to, że Tiger Woods wygrał cztery kolejne główne turnieje amerykańskie w latach 2000/01.
Tak naprawdę lista jego sukcesów jest bardzo długa i moglibyśmy ją jeszcze wymieniać, ale woleliśmy skupić się tylko na najbardziej kluczowych wiktoriach. Już jednak te wyżej przytoczone przez nas liczby robią naprawdę kolosalne wrażenie. Dla wielu młodych adeptów tego sportu Tiger Woods jest prawdziwą żywą legendą i chyba długo się to nie zmieni.