Boisko do hokeja musi mieć odpowiednie wymiary

ice-hockey-64167_1280

W każdej dyscyplinie sportowej są odpowiednie zasady. Dotyczą one różnych aspektów. Są one po to, aby rozgrywki były przeprowadzane sprawnie i transparentnie. W sytuacjach spornych zawsze można odnieść się do obowiązujących przepisów. Wtedy nikt nie powinien mieć pretensji o końcowy wynik danej konfrontacji, lub daną sytuację, która w czasie niej miała miejsce. Zasady są nakładane nie tylko na zawodników.

Więcej

Bez krążka hokejowego nie odbędzie się żaden mecz

hockey-puck-608582_1280

Hokej na lodzie to dość specyficzna dyscyplina sportowa. W przeciwieństwie do na przykład bardzo popularnej w Polsce piłki nożnej jest rozgrywana w specjalnych pomieszczeniach na lodowiskach. To rzecz jasna zmusza organizatorów do utrzymania odpowiedniej temperatury. Na pewno osoby, które kiedykolwiek miały przyjemność grać w ten sport nie mogły na narzekać na upały i gorąco.

Więcej

Jaki sprzęt jest potrzebny do grania w hokej na lodzie?

hockey-155989_1280

W niektórych dyscyplinach sportowych nie potrzeba wysokiej jakości sprzętu, aby je skutecznie i efektywnie uprawiać. Są nawet sporty, w których wymagany sprzęt jest zredukowany do absolutnego minimum. Na przykład do biegania potrzeba przede wszystkim człowieka mającego odpowiednią wydolność fizyczną i wytrzymałość. Poza tym potrzebne mu są tylko koszulka, spodenki, skarpetki, buty i bielizna (bokserki/majtki).

Więcej

Bójki w hokeju na lodzie to integralna część tego sportu

ice-hockey-1084197_1280

Bardzo dużo osób – szczególnie mężczyzn – interesuje się sportami walki. Lubią oni, jak dwóch zawodników bije się, a z ich ciała leci krew. Takich dyscyplin jest coraz więcej. Przede wszystkim mowa tutaj o UFC, KSW czy boksie. Dwie pierwsze to organizacje wszechstylowych walk wręcz, w czasie których stosuje się techniki zaczerpnięte z różnych sportów. Boks to zaś tak zwana szermierka na pięści, która na całym świecie ma grono swoich fanów.

Więcej

NHL to profesjonalna liga hokeja na lodzie

NHL_Logo_former.svg

Polacy są narodem, który generalnie interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi. Przeważnie jest tak, iż większość z nas śledzi zmagania ulubionych zawodników czy drużyn, a samemu raczej nie bierze się za uprawianie żadnej z dyscyplin. To też jednak zmienia się na korzyść, co niewątpliwie jest bardzo istotne dla naszego zdrowia. Jakie są jednak najważniejsze i najpopularniejsze dyscypliny w naszym kraju?

Więcej